Gündem

Ev hayvanlarının kayıt altına alınması için son tarih 30 Haziran

Kayıt sisteminin kesintisiz olarak çalışması, İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde yeterli sayıda mikroçip bulunması, ev hayvanı sahiplerince yapılan başvurulara ilişkin işlemlerin gecikme olmaksızın tamamlanması yönünde çalışmalar sürüyor.

Bursa’da da hayvan hareketlerinin takibi ve hastalıklarının kontrolünde herhangi bir aksaklığın yaşanmaması için 31 Aralık 2022 tarihinden önce  “Beyanname” ile bildirimi yapılmış ev hayvanlarına yönelik mikroçip uygulaması ve kayıt işlemlerinin 30 Haziran 2024 tarihi mesai bitimine kadar tamamlanması yönünden yoğun mesai devam ediyor.

Bu kapsamda 30 Haziran 2024  tarihine kadar  Bursa’da il ve ilçe müdürlüklerine müracaat  ederek beyanname  verdikleri  ev  hayvanlarına  yönelik  mikroçip  uygulaması  ve  kayıt işlemlerini  tamamlatmayan vatandaşlara 5199  sayılı  kanun  kapsamında  yasal  yaptırım uygulanacağı kaydedildi. Vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına, her yaştan ev hayvanlarının kimliklendirilmesi ve kayıt altına alınmasının tamamlanması istendi.

Kaynak : duzgunhaber.com.tr

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu